Co je dobré vědět o kunách – zvyky, výskyt a jak se zbavit kuny

VŠE CO POTŘEBUJETE VĚDĚT

  Kuna je české jméno pro zástupce dvou rodů šelem z čeledi lasicovitých. Jsou to malé, štíhlé šelmičky, které aktivně loví malá zvířata, většinou hlodavce. Nepohrdnou ani ptáky a jejich vejci. Na území ČR žijí dva druhy, kuna lesní a kuna skalní. Kuna lesní často loví i veverky. 

Pokud se kuna ubytuje ve vašem domě a situaci delší dobu neřešíte, hrozí Vám velké materiální škody na vašem majetku. Kuny rády likvidují zateplení střešní krytiny, močí, trusem ničí stropy objektů a může zničit sádrokartonové stropy. 

Pokud jste zpozorovali podezřelý hluk na půdě v noci nebo poškozenou izolaci, je dost možné, že se k vám nastěhovala kuna. V takovém případě je potřeba se kuny co nejrychleji zbavit, aby byly škody co nejmenší. 

Podívejte se jaké škody na majetku udělala kuna našim zákazníkům. 

V podnicích způsobuje statisícové škody například překousáním kabelů. Překousání kabelů hrozí také pokud se Vám zabydlí v autě. Její moč a trus velmi silně zapáchá a je zdrojem mnoha infekcí. Kuny přenášejí nemoci jako je borelioza, vzteklina, Q horečka, leptospiroza, salmoneloza, tularemie a další. V neposlední řadě vás může i napadnout, pokud jí vyrušíte a vylekáte. 

Vědecký název: Martes
Čeleď: lasicovití (Mustelidae)
Délka života: Kuna skalní 15 let
Řád: šelmy (Carnivora)
Hmotnost: Kuna skalní: 1,7 - 1,8 kg

Jak se kuny zbavit? A co proti kunám opravdu funguje?

Zbavit se kuny není vůbec jednoduché. Různé plašiče a odpuzovače vůbec nefungují, stejně tak různé babské rady, jako umístění vlasů, WC bloků a podobně. Kuny jsou velmi chytré, takže s největší pravděpodobností neuspějete ani s různými živolovnými pastmi, do kterých kuna prostě nevleze.  Jelikož je kuna chráněný živočich, není ze zákona možné se kuny zbavit usmrcením. Vyvinuli jsme proto unikátní postup jak se kuny ve vašem objektu zbavit. V případě výskytu kuny nás neváhejte kontaktovat.

nezávazná poptávka

vyplňte formulář a my Vás budeme co nejdříve kontaktovat.